Як подолати комп'ютерну залежність?

Запис з блогу

Home / Блог / Як подолати комп’ютерну залежність?

Як подолати комп’ютерну залежність?

Поява гаджетів зробила наше життя значно простішим. Тепер можна дізнатись будь-яку інформацію, виконати будь-яку роботу, замовити все що завгодно із будь-якого куточку світу і отримати купу інших переваг, лише взявши до рук смартфон або комп'ютер. Але разом з тим у сучасному світі виникла нова проблема - комп'ютерна залежність.


Наші діти, наприклад, проводят доволі багато часу з телефоном в руках і за комп'ютером. Для батьків це значний плюс – можна приділити увагу собі чи роботі, поки дитина зайнята розвагами та іграми в гаджеті. Але виявилось, якщо спробувати забрати у дитини «іграшку» - можна отримати у відповідь невдоволення, крики і навіть цілу істерику!

Програмування для дітей
Ознаки комп'ютерної залежності

• Дитина бреше батькам, щоб провести більше часу з гаджетом;

• При спробі забрати комп’ютер починається істерика, крик або будь-яка форма агресії;

• Дитина не в змозі контролювати час, проведений за комп’ютером;

• З’являються проблеми зі сном (безсоння, або короткий та неспокійний сон);

• Час, проведений за комп’ютером, йде на шкоду навчанню, домашнім справам або улюбленим хобі;

• Ейфорія від використання комп’ютера;

Залежність від комп’ютера часто набагато сильніше, ніж алкогольна або тютюнова залежність. Більшість дорослих вимушені звертатися до спеціаліста, щоб впоратися зі своєю проблемою.

Програмування для дітей
Як впоратися із залежністю?

1.Поговоріть з дитиною про комп’ютерну залежність, розгляньте її ознаки. Зверніть увагу на те, ЯК ви говорите. Намагайтесь обговорювати проблему спокійним тоном, без роздратування і крику. Також спробуйте обговорити емоції дитини, ставлячись до них з повагою та терпінням.

2.Обмежте час, проведений за комп’ютером/з гаджетами. Опирайтесь на те, скільки часу зазвичай дитина витрачає на комп'ютер, поступово зменшуючи кількість годин. Пам’ятайте: якщо одразу повністю відібрати у дитини гаджет, скоріш за все ви зустрінетесь із відторгненням, істерикою та навіть агресією. З кожним тижнем давайте дитині все менше часу на комп'ютерні ігри, попередньо обговорюючи з нею це. Наберіться терпіння: цей процес потребує часу.

3. Визначте, де і коли не можна користуватись гаджетом (наприклад, за столом під час їжї, у спальні перед сном і т.д.).

Програмування для дітей
4. Обмежте доступ до інтернету вночі та на вихідні. Наприклад, відключайте модем кожного дня о 22:00 та в будь-який вихідний день (або обидва дні).

5. Влаштовуйте регулярні вихідні дні або міні-відпустки без гаджетів всією родиною. Звичайно, в цей період дитині знадобиться ваша підтримка. Якщо ви вводите вищеперелічені правила, пам’ятайте, що вони однакові як для дітей, так і для батьків. Наші діти копіюють наші дії, а не слова.

Як допомогти дитині?

Намагайтесь проводити з нею якомога більше часу, вигадувати цікаві заняття, цікавитись її настроєм та думками. Дотримуйтесь нововведень разом з дитиною, відкладайте телефон під час вечері і показуйте приклад своєю поведінкою.

Програмування для дітей
Звичайно, при легких формах залежності можна спробувати впоратися самостійно. У більш складних випададках рекомендується робота з психологом.

Оберіть найближчу школу

Після вибору школи інформація на сайті оновиться відповідно до неї